Uçan Yolcu

Yükleniyor...

Uçan Yolcu

Kayıt Ol

Listeler - 15 Eylül 2021

Romantik Zamanlar için Şehir ve Ülkeler

Romantik Zamanlar İçin İdeal Şehir ve Ülkeler

Çiftler için son derece keyifli zaman geçirecekleri aşk şehirleri de denilen İtalya gelir hemen akla romantik zamanların ülkesi denilince. Bu nedenle hemen herkes tarafından sıklıkla ziyaret edilen ve son derece yüksek bir beğeni alan İtalya herkesin gözbebeği durumundadır. Avrupa’nın en romantik şehirleri arasında da yer alan ülke romantik olmasının yanı sıra huzur ve sakinliği ile de son derece turistleri cezbeden bir enerjisi bulunmaktadır.

Sakinlik arayanların ve huzur isteyenler için Türkiye sınırları içinde de oldukça geniş bölgeler bulunmaktadır. Türkiye’nin kuzey ege bölgesi kış mevsimlerinde mutlaka gidilmesi gereken gözde romantik mekânlar arasında yer alır. En romantik şehirler sıralaması kime ve neye göre değerlendirilir. Bu konu tartışmaya açıktır. Ancak kuzey ege bölgelerinde sakinlik ve huzur temalı bölgelerde kafa dinlemek isteyenler son derece huzurlu bir tatil yapabilirler.

Aynı bölgelerde yaz mevsiminde iğne atılsa yere düşmez deniliyor olsa da aslında yaz aylarında da bir Akdeniz ya da Ege kadar kalabalık ve kargaşa olmamaktadır. En romantik şehirler sıralaması ise Türkiye genelinde şu şekildedir;

  • Balıkesir – Ayvalık
  • Bolu – Abant
  • İzmir – Şirince
  • Antalya – Kaş
  • Bartın – Amasra yaşanabilecek en romantik şehirler listesinde ilk sıralarda yer alır.

Hemen hemen herkes için son derece beğenilen ve tekraren gidilmek istenilen şehirler bu sıralama içinde yer alır.

Huzurun ve Aşkın Ülkesi İtalya

Türkiye bu konuda şehirleriyle son derece ün yapmış olmasına rağmen Dünya çağında ün ile herkese adını duyurmuş İtalya her anlamda aşk şehri olduğunu vurgulamaktadır. Orta Avrupa şehirleri ya da başka bir kulvar da hiçbir ülke ile yarışamayan İtalya aşk çeşmesi ile ve Venedik gezileriyle yaşanabilecek en keyifli 14 Şubat sevgililer günü için çiftlere ayrıcalıklar sunmaktadır.

Huzurlu bir tatil isteyenlerin de uğrak yeri olan bu ülke aslında suların hâkim olduğu ve günden güne biraz daha suya batan İtalya illeriyle fazlasıyla ön plana çıkmıştır. Avrupa’nın en romantik şehirleri olmasının yanı sıra hemen herkes için görülmesi gereken bir bölge de Como gölü olmalıdır. Göl çevresi boyunca gezilebilecek ve evlilik teklifleri gibi birçok önemli güne imza atmış özel bölgeler arasındadır.

İtalya yönetimi ise;

  • Venedik,
  • Floransa,
  • Roma
  • Portofino
  • Milano

Gibi şehirlerinin aşk şehri olduğunu biliyor olması sebebiyle bu bölgelere ayrıca özel dekorasyon ve süsleme ile yılın her mevsimi 14 Şubat havası yaşatmaktadır.   Aşk şehri neresi şeklinde sorulan soruların cevapları ise hemen hemen aynıdır. Como gölü İtalya için mutlaka gidilmesi gereken ve son derece turistik bir nokta konumundadır.

Günümüzde seyahat etme noktasında kişilerin en çok tercih ettikleri bölgeler Avrupa ülkeleri olmaktadır. Aslında bu noktada romantik olmasının yanı sıra sakin olmaları da ayrıca dikkatleri çeken bir başka nokta olarak görülmektedir.

Hayatın En Sakin Köşesi

Yurtdışına çıkmak istemeyen ancak sakinlik arayanlar için ise İstanbul ve çevresinde oturanlar bölgeye yakın civar köylere kaçmaktadırlar. En romantik şehirler kapsamına İstanbul ilinin girmediği mutlaka belirtilmelidir. Günümüzde birçok konu da kişilerin tercihlerine yön veren yaşanılan Pandemi bu nokta da sakinlik ve insanların kalabalık olmasından uzak bölgelere kaçışı tetiklemektedir. Bu nedenle birçok konuda tercih sebeplerinden biri olması rağmen İstanbullular Şileye kaçmamaktadır. Şile yüz ölçümü olarak küçük bir ilçe bu nedenle romantik ya da sakinlik arayanların bu noktada huzur araması biraz hatalı bir seçim olacaktır.

Günümüzde birçok noktada internet üzerinden fotoğraflar paylaşan ve kişilerin memnun kaldıkları bölgeler bulunmaktadır. Avrupa’nın en romantik şehirleri olarak bilinen ve hemen herkes tarafından beğenilerek ziyaret edilen bölge birçok konuda kişilerin tercihleri doğrultusunda turistik bölge olarak benimsenmiştir. İnternet üzerinden gidilecek bölge araştırılarak kontrol edilmeli ve hemen hemen istenilen özelliklere en uygun bir bölgeye gidilmelidir.

Herkes Tarafından Beğenilen Şehirler

En çok turist alan şehirler en çok beğenilen gibi bir düz mantık anlayışı romantik şehir benzetmelerinde pek kullanılmamaktadır. En romantik şehirler ayrımında kişilerin hangi bölgeyi ne kadar beğendikleri doğrultusunda belirlenmektedir. Bu nedenle hemen herkes için son derece uygun olan ve tabii fiyatlarının da uygun olduğu şehirler çoğunlukla tercih edilmektedir.

Gezip görmek ve söz konusu şehrin yaşamına dokunabilmek hemen herkes için en büyük zenginlik olarak görülmektedir. Bu nedenle birçok kişi bu konuda ayrı fikirlerde olsa da aslında konu ile ilgili Aşk şehri neresi? Gibi sorular ile kişilerin tercihleri belirlenmektedir. Hemen herkes tarafından beğenilerek gidilen ve gezilen şehirlerin her noktada kişilerin beğenilerine sunulabiliyor olması söz konusu ülkelerin romantik âşıklar için ne kadar uyumlu oldukları ve fiyatlarıyla da ilgili bir ayrıntıdır.

Hemen her vatandaş tarafından beğenilen ülkelerin sezon içerisinde maliyetleri oldukça yüksek rakamlar ile turistler ile buluşmaktadır. Bu nedenle sezon dışında gidilmesi maliyeti bir bakıma düşürebilmektedir. Avrupa’nın en romantik şehirleri kapsamında bir tarih yoktur. Ama genelde yaz dönemlerinde Venedik – milano gezmek pek yerinde olmayacağı için sahil bölgeler tercih edilmektedir. İlkbahar ve Sonbahar ayları romantik şehirler için tam anlamıyla gezme ve eğlenme zamanıdır. Sonbaharda İtalya – Venedik gondollarında sevdiğiniz kişiyle birlikte geçireceğiniz romantik dakikalar ve fotoğraflanan kareler ise son derece keyifli anı olarak sizlerle yaşayacaktır.