Uçan Yolcu

Yükleniyor...

Uçan Yolcu

Kayıt Ol

Genel Kültür - 15 Eylül 2021

Bir Gezginin İç Dünyası

Bir Gezginin İç Dünyası

Gezgin olup, tüm dünyayı gezebilmek hemen hemen herkesin hayalleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle kişilerin iç dünya olarak kendilerinde var olanı keşfetmek istemektedirler. Yeni yerler gezmek ve tabiatın hatta gözle görülen doğanın ne kadar farklı olduğunu görmek son derece anlamlı ve eğlenceli olmaktadır. Kişilerin en beğendikleri duygu ise, yeni yerler keşfederken ülkelerindeki var olanın çok benzerini ya da doğa üzerinde aynısını görmenin vermiş olduğu duygu ve neşesidir.

Günümüzde gezgin olup, dünyayı dört bir yandan gezen çok az kişi vardır. İş hayatının getirilerinden biri olan plazalar içindeki hayata yıl içerisinde sadece bir ay ara vermek ile sadece İnsanın iç dünyası farklılaşabilir. Bu bir çeşit farklılaşmak olabilir. Ama dünya gezisi için yeterli bir süreç değildir.

İnsanların çalışmak kadar gezme istekleri de oldukça fazladır. Var olan ya da yıl içinde biriken birçok negatif enerji hemen herkes için son derece olumsuz duygular oluşturmaktadır. Bu nedenle insanların her yıl en az bir hafta yazlık bölgelere giderek arınmaları sonucunda yaşsam standartlarını yakalayabildikleri düşünülebilmektedir. İç dünyada yaşamak yeni yerleri keşfetmek için oldukça kapatıcı bir duygu yükü anlamına gelmektedir. Bu nedenle kişilerin olumsuz duygularından arınarak etrafı ile etkileşim halinde olması daha olumlu kılınabilir bir durum olarak kabul edilmektedir.

İç Dünya Nedir?

Günümüzde gezmek hemen herkes için son derece keyifli bir olgu çağrıştırır. Herkes için mutlaka gitmek istenilen ya da insanın aklında kalan keyifli mekânlar ve kareler vardır. İnsanın iç dünyası tüm bunları kayıt eder ve en mutsuz anlarda kişi kendini bu bölgelerde hissetmek ister. Bu insanın içine biriktirdikleri ile gerçekleşen bir duygudur.

Dünyayı gezmek ya da yaşadığı ülkesini gezmek herkes için oldukça önemli ve kıymetli bir durumdur. Bu nedenle birçok konu da kişilerin kendi tercihlerinin yapılması ve gezme noktasında hayallerdeki bölgelere odaklanılması son derece önemlidir. İç dünyada yaşamak bir kısırlaşmış döngü anlamı taşır. Bu nedenle olumsuz duygulardan arınarak kişinin en fazla yoğunlaştığı hisler kendi iç yaşamlarında beyinlerinde biriktirdiklerinden gelmektedir. İç dünya nedir?

 • İnsanın düşünceleri,
 • İstekleri,
 • İçine attıkları
 • Göz ardı bıraktıklarından oluşan duygu birikimlerinin yaşandığı yere verilen isimdir.

İnsanlar iç dünyalarında biriktirdikleri olayların uzantılarını yaşamaktan birazdan korkmaktadırlar. Bu nedenle sakin ve kendi halinde kalmak son derece hatalı bir tutum olacaktır. Gezmek bu noktada en iyi ilaçtır. Gezgin olup, bölgeler arası gezmek, ülkeler arası gezmek son derece keyifli ve enerji birikimini yükselten bir durumdur.

Dünyayı Gezebilmenin Yaşam Üzerindeki Enerjisi

Geçmek yeni yerler görmek kişinin hayatındaki tüm dengeleri olumlu yönde etkileyen en önemli güçtür. Bu nedenle hemen herkes için bir tercih unsuru olabilecek kadar önemli bir ayrıntı oluşturmaktadır. İnsanın iç dünyası birçok konu da kişilerin fark etmede kırıldıkları konular ya da bir olay karşısındaki olumsuz enerjide takılmış durumdadır.

İçe dönük olarak konuşmak çoğu zaman bir arınma yöntemi olurken, bazen durumu bu şekilde yorumlamak son derece zor olacaktır. Hemen her konuda kişilerin tercihlerinden biri olan ve son derece beğenilerek tatillere çıkılması herkes için bir yaşam merkezi ve odağı konumundadır. İç dünya kişilerin benimsedikleri ve çoğu zaman huzur duydukları yerlerin var olmalarıyla şekillenen bölgedir.

İnsan Psikolojisinde Gezmenin ve Keşfetmenin Gücü

Doğa, tabiat, deniz bazen uzun sahiller tüm bunlar yaşam anlamında insan psikolojisine iyi gelen ve var olma noktasında huzurun bulunduğu mekânlar olarak bilinmektedir. İnsanın iç dünyası üzerine yolculuk yapabilecekleri yerler olarak bilinen gezi yerleri her zaman herkes için aynı etkiyi göstermemektedir. Bu nedenle kişilerin ilk tercihleri iç dünyalarında huzuru aradıkları yerler olarak bilinmektedir.

Yeni yerler ve ülkeler gezmek son derece keyifli ve maddi olarak biraz maliyetli bir gezi eylemidir. Ancak iç dünyada yaşamak olarak nitelendirilen bir durum içerisindeyse kişi dünyayı gezmesi son derece kabul edilebilir bir durum da olabilir. İnsanlar duyguları ve birikimleriyle var olmalarını çoğu zaman bir terazide tartarlar. Bu nedenle de son derece olumsuz sonuçlar ve anlamsız tedavi yöntemleri ortaya çıkmaktadır. İnsan psikolojisine iyi gelen;

 • Gezmek,
 • Yeni yerler keşfetmek,
 • Yeni kültürler tanımak,
 • Tabiat ile iç içe olmak gibi etkinlikle kişilerin yaşam standartlarını yükselten ve mutlu olma noktasında enerji birikimini arttıran eylemlerdir.
Gezgin Olmak ve Getirileri

Günümüzde gezgin olup, dağ, bayır ya da sahillerde gezmek anlamı taşımamalıdır. Gezgin olmak;

 • Yeni kültürler tanımaktadır.
 • Yeni yerler görmektir.
 • Farklı hayatlar üzerinden var olduğu ortamı kıyaslayabilmektir.
 • İnsanın iç dünyası ile yolculuk yapmasını sağlayabilmektir.
 • Dünyayı tanımak tabiatı evreni hesaplayabilmektir.

Tüm bunları yapabilmek ölmeden önce her insan için en büyük zenginlik olarak belirlenmektedir. İç dünya ile bağlantıyı güçlü tutmak istiyorsa kişilerin öncelikli olarak kendine ve çevrelerine saygı duymaları gerekir. Son derece güçlü bir yapı ile gezgin adını doğru taşıyabilmek ise bir var oluşun en güçlü karakteri olabilmek demektir. Dünyayı ya da illeri hiç ayırt etmeden gezmek yeni yerler ve kültürler tanımak kişinin kendi iradesinde de farklılaşmaya ve evrensel çok yönlü düşünmeye yönelmek anlamı taşımaktır.